سافت فورک Taproot مورد استقبال شبکه بیتکوین قرار گرفت!

استقبال شبکه بیت کوین از ارتقاء سافت فورک Taproot

سافت فورک Taproot برای بهبود قابلیت های اسکریپت نویسی و حفظ حریم خصوصی شبکه بیت کوین ایجاد شده است.
 پس از توافق 90 درصدی که میان ماینرها و استخرهای استخراج، شبکه بیت کوین (BTC) بین بلوک های 709488 و 709632، سافت فورک Taproot را با موفقیت فعال کرد. این امر نشان دهنده اولین ارتقا بزرگ بیت کوین است که به عنوان، راه حل اصلی لایه دوم بیت کوین و شبکه لایتنینگ شناخته می شود.
هدف از ارتقاء Taproot، بهبود قابلیت های اسکریپت نویسی و حفظ حریم خصوصی شبکه بلاکچین بیت کوین است. برای انجام این کار، سافت فورک مفهوم درخت نحو انتزاعی مرکلیزه شده (MAST) را معرفی می کند. طبق یک وب سایت اختصاصی که توسط توسعه دهنده برجسته بیت کوین Hampus Sjöberg اداره می شود. «[MAST] تنها با فاش کردن بخش‌های مرتبط قرارداد، در هنگام خرج کردن می‌تواند، به کارآمدتر و خصوصی‌تر کردن قراردادهای هوشمند کمک کند.»
   آموزش ترید و بلاکچین
Sjöberg در صحبت با Cointelegraph خاطرنشان کرد که فعال‌سازی Taproot نشان دهنده این است که بیت‌کوین می‌تواند دوباره شبکه را ارتقا دهد، و موجب افزایش طول عمر شبکه بیت‌کوین شود. او افزود: “من فکر می کنم این بزرگترین پیروزی است.”
 همچنین توسعه‌دهنده کیف پول Blixt Wallet (بیت‌کوین لایتنینگ) است، معتقد است که ارتقاء Taproot امکان بررسی قابلیت‌های خارج از زنجیره را فراهم می‌کند تا فشار وارد بر گره‌های شبکه بیت‌کوین کنترل شود.
علاوه بر این، Sjöberg معتقد است که MAST می‌تواند به بهبود حریم خصوصی شبکه قدیمی‌تر لایتنینگ کمک کند «اگر پیاده‌سازی‌های Lightning تصمیم به اتخاذ Taproot داشته باشند».
 Sjöberg توضیح داد که چرا کانال‌های پرداختی که از Taproot استفاده می کنند،  از تراکنش‌های عادی قابل تشخیص نیستند:
نمی توان تشخیص داد که آیا تراکنش Taproot فقط یک پرداخت معمولی است یا اینکه متعلق به یک کانال لایتنینگ است. زیرا این امر برای قابلیت تعویض و در نتیجه مقاومت سانسور بیت کوین مهم است.
مرجع خبر: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید