توکن های تعویض ناپذیر(NFT ها) در نیجریه، محبوبیت قابل توجهی به دست آورده اند.

NFT در نیجریه به محبوبیت زیادی دست یافته است، NFT در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین اقتصادهای آفریقا است،و هنرمندان نیجریه ای از آن به عنوان یک تجارت بزرگ بهره مند شده اند.

در سال 2018، در اجلاس بلاک چین Ethereal، Jacon Osinachi Igwe اولین نیجریه‌ای بود که نمونه NFT خود را به مناقصه گذاشت، و سپس به اولین فینالیست جایزه استودیو بریجمن در سال 2019 تبدیل شد. جک اوسیناچی قبل از همه‌گیری کووید-19 اطلاعاتی در زمینه استخراج NFT منتشر کرد. او در بحبوحه همه‌گیری کووید-19 به دستاوردهای بزرگی دست یافت، زیرا کشورهای مختلفی در سراسر جهان قرنطینه شدند.

پس از موفقیت باورنکردنی که آثارش برای او به ارمغان آورد، به عنوان اولین هنرمند آفریقایی که مجموعه ای از NFT ها را در کریستیز (یک خانه حراج برتر در لندن) ارائه کرد، شناخته شد.

در حال حاضر ارزش بازار فضای NFT به حدود 7 میلیارد دلار افزایش یافته است. این افزایش فروش، ماهیانه 400 میلیون دلار را نشان می دهد. بنیانگذار QLIP، یک بازار NFT مستقر در نیجریه (کاتلین اوباک‌پولور)، در مورد اینکه  هنرمندان چگونه می‌توانند از این دارایی تازه پیدا شده استفاده کامل کنند، صحبت کرد. او گفت: هنر یکی از کاربردهای NFT است. و هنرمندان آفریقایی با استفاده از این مورد، می‌توانند هنر خود را بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید