ایلان ماسک اعلام کرد که دوج کوین برای پرداخت بهتر از بیت کوین است

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا معتقد است، که بیت کوین به اندازه Dogecoin (DOGE) برای پرداخت های روزمره خوب نیست.

ماسک در مصاحبه ای با مجله تایم بلافاصله پس از انتخاب شدن به عنوان شخص سال ۲۰۲۱ توسط این مجموعه، بزرگترین ارز دیجیتال جهان (بیت کوین)، را با DOGE مقایسه کرد.

اگرچه Dogecoin به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شده است، اما برای تراکنش ها مناسب تر از بیت کوین است. تراکنش‌هایی که با Dogecoin انجام می‌دهید، مانند تراکنش‌های روزانه، پتانسیل بسیار بالاتری نسبت به بیت‌کوین دارد.

مدیرعامل تسلا تاکید کرد که بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش مناسب تر است، به همین دلیل، سرمایه گذاران آن ترجیح می دهند که به جای فروش یا استفاده برای پرداخت، آن را نگه دارند. ماسک خاطرنشان کرد: حجم تراکنش بیت کوین کم است و هزینه هر تراکنش بالا است.

از سوی دیگر، ماسک اشاره کرد که Dogecoin به عنوان یک ذخیره ارزش خوب نیست. او مردم را تشویق می‌کند تا به جای احتکار به عنوان ذخیره ارزش، آن را خرج کنند.

بیت کوین، ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان تا کنون است، که در سال 2009 به عنوان یک «سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» با مجموع عرضه محدود 21 میلیون بیت کوین راه اندازی شد. در مقابل، DOGE پس از تغییر سکه برای تامین عرضه بدون پوشش پس از رسیدن به حد مجاز عرضه ۱۰۰ میلیارد سکه در اواسط سال ۲۰۱۵، عرضه بی‌نهایتی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید