اطلاعات جدید نشان می دهند که 90 درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده است

داده های تازه نشان می دهند، که 90 درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده است، اما تولید مقدار باقی مانده، کمی بیشتر طول می کشد.

صبح روز دوشنبه یک سال و نیم پس از آخرین نصف شدن بیت کوین، بیت کوین در گردش، به نقطه عطف قابل توجهی رسید، زیرا 90 درصد از حداکثر عرضه کل استخراج شده است.

داده های فعلی نشان می دهند بیت کوین در گردش به 18.899 میلیون رسیده است، به این معنی که تنها 10 درصد از کل عرضه برای استخراج باقی مانده است. استخراج 90 درصد اول بیت کوین حدود 12 سال طول کشید، اما مابقی به زمان کمتری کمی احتیاج دارد.

عرضه ی بیت کوین دارای سقف 21 میلیونی است، که توسط خالق ناشناس آن ساتوشی ناکاموتو تنظیم شده است. این محدودیت در کد منبع بیت کوین نوشته شده و توسط گره های شبکه اعمال می شود. محدودیت بیت کوین برای پیشنهاد ارزش آن به عنوان یک ارز و یک ابزار سرمایه گذاری بسیار مهم است.

به دلیل نصف شدن سرعت تولید بیت کوین، فرآیند استخراج آن، 119 سال طول می کشد. بلاک چین بیت کوین فقط بیت کوینی که به عنوان پاداش برای ماینرهای تایید کننده ی بلاک هستند را ایجاد می کند، نصف شدن تضمین می کند که با افزایش کل عرضه در گردش، بیت کوین کمتری تولید می شود. از ماه می 2020، ماینرها به ازای هر بلوک جدید تأیید شده، 6.25 بیت کوین به دست آورده اند. این نرخ در نیمه بعدی در سال 2024 به 3.125 BTC در هر بلوک کاهش می یابد.

تا سال 2040، پاداش بلاک به کمتر از 0.2 بیت کوین کاهش می یابد و تنها 80000 بیت کوین از 21 میلیون بیت کوین باقی می ماند. استخراج آخرین بیت کوین نزدیک به 40 سال طول می کشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید