نکاتی پیرامون بازار فیوچرز

بازار فیوچرز:

اگر از فعالان بازارهای اقتصادی هستید می دانید که دو دسته از معاملات در این بازارها وجود دارد معاملات اسپات و فیوچرز. بازار فیوچرز ( آینده) همانطور که از نام آن هم مشخص است مربوط به آینده است. قرارداد در زمان حال بین دو نفر بسته میشود و زمان سر رسید آن در آینده است. در این روش اگر مهارت کافی داشته باشید می توانید سود کسب کرده و  ضررهایتان را جبران کنید. در ویدیو زیر نکاتی درباره بازار فیوچرز بیان شده است.


در این بخش قصد داریم تا با بازار فیوچرز آشنا شویم. بازار فیوچرز یکی از بازارهای پرطرفدار  مالی است. در واقع می توان گفت بازار فیوچرز بازار حرفه ای هاست. مهمترین نکته در این بازارها این است که شما باید نیمه خالی لیوان را ببینید. این بازار در کنار سودهای بسیار خوب ممکن است ضررهای بزرگی هم برایمان ایجاد کند.

اهرم‌ها در بازارهای مالی

یکی از ویژگیهایی که بازار فیوچرز که ممکن است برای ما مشکل آفرین باشد امکان استفاده از اهرم ها و انجام ترید با سرمایه ای چندین برابر بیشتر از سرمایه واقعی مان است. داشتن مهارت و تخصص برای استفاده از این اهرم ها بسیار ضروریست. اگر دانش کافی برای استفاده از آن را ندارید از اهرم ها استفاده نکنید زیرا در صورتیکه میزان ضرر شما بیشتر از میزان سرمایه شما و کارمزد صرافی شود صرافی به صورت خودکار معامله شما را می بندد و شما در اصطلاح لیکویید می شوید. بازار فیوچرز مختص ترید های کوچک است و تریدر بعد از انجام ترید از بازار خارج می شود. تایم فریم های موجود در بازار فیوچرز وابسته به استراتژیها و سیستم های معاملاتی شخصی ما است. برای اطمینان نسبی از استراتژیهایی که مورد استفاده قرار میدهیم بهتر است به مدت شش ماه تا یک سال از فعالیت ما در بازار مالی گذشته باشد و تجربه به نسبت خوبی را بدست آورده باشیم. دو دسته تایم فریم موجود در شرایط متفاوتی کاربرد دارند. بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال و انواع اندیکاتورها در آن

تایم فریم های بزرگ در بازار فیوچرز:

تایم فریم هایی که خوب است که به آنها توجه داشته باشیم و لی استفاده از آن اصولا توصیه نمی شود. این تایم فریم ها آگاهی خوبی از روند بازارها به ما می دهند و می توان با استفاده از آنها long یا short بودن معاملات را تعیین کنید. منظور از long بودن معاملات این است که در صورتیکه شما معتقد هستید که قیمت یک دارایی از حد مشخصی در آینده بالاتر می رود، یک معامله long یا معامله خرید باز میکنید. اما اگر معتقد هستید که قیمت یک دارایی ممکن است در آینده کمتر از میزان قیمت فعلی آن باشد یک معاملاه short یا فروش باز خواهید کرد.

تایم فریم کوچک در بازار فیوچرز:

بوسیله این تایم فریم ها نقاط ورود و خروج بر اساس استراتژیهای خود ما مشخص می شود. این تایم فریم های کوچک میتواند 5 یا 30 دقیقه باشد. در زمان فعالیت در بازار فیوچرز توجه کنید که حتما استاپ لاس داشته باشید. ضمنا مراقب shadow ها باشید و با توجه به استراتژیهای معاملاتی خودتان نکات قبل از ورود به بازار را رعایت کنید.

نتیجه گیری:

همانطور که متوجه شدید بازار فیوچرز بازاری جذاب با ریسک بالاست که طرفداران خاص خود را دارد. داشتن مهارت و توانمندی بالا برای انجام معاملات لازمه فعالیت در این بازار است. مهمترین نکته این بازار استفاده به جا از اهرم ها است. استفاده از اهرم ها تا حد زیادی ریسک شما را افزایش می دهند. در این وضعیت نیمه خالی لیوان را ببینید و اگر ریسک استفاده از آن از حد خاصی بالاتر است از آنها استفاده نکنید. استفاده از اهرم ها میتواند منجر به از بین رفتن سرمایه شما شود. اگر مباحث موجود در بازار ارز دیجیتال علاقه مندید از وبلاگ ما دیدن کنید.
برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب