آینده متاورس چگونه خواهد بود؟

قطعا شما هم نام متاورس را شنیده اید یا با آن آشنایی دارید. اما به نظر شما آینده متاورس چگونه خواهد بود و آیا کاربردهای آن در آینده بیشتر خواهد شد؟ مارک زاکر برگ Zuckerberg مدیر عامل شرکت متا، میلیاردها دلار برای متاورس و زیر شاخه های آن سرمایه گذاری نموده است. در صورتی که مقدار خیلی کم بازدهی و سود به دست آورده است. اما او همچنان به متاورس معتقد است و قصد دارد با تلاش بیشتر به مسیر خود ادامه دهد.

در تاریخ 30 نوامبر جلسه ای در نیویورک برگزار شد که زاکربرگ نیز حضور داشت. از او سوال شد که آیا بازی های متاورسی غول های فناوری، که دارای هزینه های قابل توجهی هستند، هنوز قابل اجرا می باشند؟

زاکربرگ اینگونه پاسخ داد:

از نظر من این پروسه زمان بر بوده و شرایط آینده با حال حاضر کاملا متفاوت خواهد بود، و همچنان خوش بین هستم. آخرین گزارش درآمد شرکت متا که مربوط به سه ماه چهارم سال 2020 می باشد، بزرگترین زیان این بازه ی زمانی را در آزمایشگاه واقعیت سازی متاورس ارائه نموده است.

زاکربرگ در سال 2022 مبلغ 9.44 میلیارد دلار برای واقعیت مجازی هزینه کرده است. او در پاسخ به سوال آینده متاورس چگونه خواهد بود بیان کرده که در سال 2030، جایگاه کاملا متفاوتی با حال حاضر خواهیم داشت. اما این امر وقتی تحقق می یابد که کسی به آن ایمان داشته باشد و برایش سرمایه گذاری کند. همچنین او اعتراف کرد که این موارد هزینه های بسیاری داشته و مجبور به تعدیل 11000 نفر از کارمندان خود شده است.

او بیان کرد که شرکت متا در دوران همه گیری کرونا بر اساس شاخص های مثبت تجارت الکترونیک پیش رفته، و تمرکز عملیاتی ما برای چند سال آینده بر اساس کارایی،انضباط و سخت گیری خواهد بود.

همچنین ادعا کرد که ۸۰ درصد سرمایه‌گذاری‌های شرکتش مربوط به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پرچم‌دار خواهد بود، و  20 درصد باقی سرمایه‌گذاری در آزمایشگاه‌های واقعیت، 40 درصد از این 20 درصد مربوط به هدست‌های واقعیت مجازی (VR) می باشد.

زاکربرگ همچنین به سیاست‌های محدودکننده اپ استور، شرکت های فناوری مشابه متا و اپل که محدودیت‌هایی را برای ارزهای دیجیتال و بازارهای توکن غیرقابل تعویض ایجاد نموده اشاره کرد و گفت: فکر می کنم شرکت اپل قصد دارد برنامه هایی که روی ستگاه ها قرار می گیرند را مدیریت نماید، در این صورت آینده خوبی برایش متصور نیستم.

متن اصلی خبر: Meta ‘powering through’ with Metaverse plans despite doubts — Zuckerberg

اخبار مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب