مهم‌ترین نکته برای یادگیری یک مهارت جدید چیست؟ قطعا تمرین برای تسلط بر مباحث آموخته شده و کسب تجربه بسیار حیاتی است. اینکه شما بتوانید آموخته های خود را در شرایط نیاز به کار بگیرید بسیار مهم است. در بسیاری از کسب و کارها این امکان برای ما وجود ندارد تا در شرایط آزمایشی مهارتهای خود را بسنجیم، نقاط قوت و ضعف خود را بیابیم و در نهایت وارد بازار اصلی شویم. اما بازار ارزهای دیجیتال این امکان را به ما می دهند تا در یک فضای مجازی به سنجش خود بپردازیم و بعد از تسلط بر بسیاری از مباحث وارد بازار اصلی شویم. آیا میدانید دموتریدینگ چیست ؟ یکی از این ابزارهایی که به شما امکان ترید بدون ریسک را می دهد دموتریدینگ است.

دموتریدینگ چیست

دموتریدینگ چیست؟

تا به حال درباره دمو تریدینگ چیزی شنیده اید؟ یکی از بهترین و در عین حال جالب ترین ابزار هایی که قبل از ورود به بازار ارز دیجیتال و هم زمان با دوران آموزش می توان از آن استفاده کرد دمو تریدینگ است. این فضا می تواند به شما کمک کند تا در زمان یادگیری به فعالیت بپردازید بدون اینکه سرمایه شما در خطر باشد. این فضا این امکان را به شما میدهد تا ترید کردن را امتحان کرده با انواع تحلیل های بازارهای مالی و نمودارهای مختلف آشنا شده و تجربیات بسیاری را در زمینه معاملات بدست آورید. بعد از فعالیت در این فضا شما به اندازه کافی تجربه خواهید آموخت و بعد از آن می توانید وارد بازار واقعی شوید.
با توجه به آنچه گفته شد، این فضا موافقان و در عین حال مخالفانی دارد. مخالفان دموتریدینگ بر این عقیده هستند که این فضا فقط مهارتهای محدودی را به شما خواهد آموخت و شما فقط از طریق ترید واقعی تجربه کسب خواهید کرد. نکته مهمی که باید بهش توجه کنید اینه که این هیجانات و احساسات افراد در ترید واقعی کاملا میتونه متفاوت از دنیای مجازی باشد. فعالیت در فضای مجازی گاهی اوقات هیجان کاذب در افراد ایجاد میکند. این هیجان کاذب باعث میشه که افراد معاملات هیجانی انجام داده و گاهی ضرر کنند.  در ویدیویی که در ادامه میتوانید مشاهده کنید دموتریدینگ توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید: صندوق ETF بیت کوین

فضای دوموتریدینگ چگونه است؟

فضای دموتریدینگ شامل انواع گسترده ای از ابزارها نظیر نشانگرها، ابزارهای ترسیم خط روند، ابزارهای گن و فیبوناچی، اشکال هندسی و قلموها، الگوها، ابزارهای مقایسه و تخمین و… می باشد.


دموتریدینگ چیست

معایب دموتریدینگ چیست

نکته مهمی که در استفاده از دمو تریدینگ باید به آن توجه داشته باشید این است که این فضا با اینکه امکانات زیادی برای ما فراهم میکند تا در فضایی امن به معامله بپردازید اما نکات منفی هم دارد.

یکی از این نکات منفی این است که در این فضا هیجانات واقعی وجود ندارد. وقتی در فضای دمو با شرایط سختی مواجه می شوید ممکن است به راحتی و حتی با وجود ضرر از معامله خارج شوید. چون پول واقعی شما درگیر این معامله نیست هیجانات واقعی را تجربه نخواهید کرد. اما اگر در بازار واقعی ببینید که سرمایه شما در حال کم شدن است، باز هم با وجود ضرر معامله را ترک میکنید؟ قطعا جواب خیر است. شما در این شرایط استرس زیادی را متحمل شده اید و تصمیماتی که میگیرید می تواند کاملا متفاوت باشد.

فقط در شرایط واقعی است که شما میتوانید استرس و هیجانات بازار را درک کنید و فشار ناشی از تصمیم گیری در لحظه را تجربه کنید. اگر بخواهیم روراست باشیم بهتر است با سرمایه ای اندک در زمان آمادگی وارد بازار واقعی شوید. سرمایه اندک خود را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و به ترید بپردازید. این کار کمک میکند تا در فضای واقعی قرار گرفته و تصمیمات بهتری اخذ کنید. یکی از این وبسایت ها که امان دموتریدینگ رو به شما میدهد تریدینگ ویو است. استفاده از آن مستلزم پرداخت هزینه دلاری است اما ما میتوانیم برای شما این اکانت را تهیه کنیم. برای آگاهی بیشتر درباره آن، مقاله اکانت یک ماهه تریدینگ ویو را مطالعه کنید. برای ورود به سایت tradingview کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: از سبک های معاملاتی در بازارهای مالی چه میدانید؟

نتیجه گیری:

در این مقاله تلاش کردیم تا به صور مختصر به پرسش دموتریدینگ چیست پاسخ دهیم. آگاهی از ماهیت دموتریدینگ بسیار مهم است زیرا در کنار تجربیاتی که به ما میدهد میتواند مشکلاتی نیز بوجود آورد. چه بسا افرادی که در زمان فعالیت در دمو تریدینگ به موفقیت های بسیاری دست یافته بوده اند اما در زمان فعالیت در بازارهای واقعی به موفقیت گذشته عمل نمی کنند و چه بسا متحمل شکست هایی هم می شوند.