استفاده میامی از PlanetWatch و Algorand برای نظارت بر کیفیت هوا

استفاده از بلاکچین برای کنترل کیفیت هوا برای اولین بار.
میامی به عنوان یکی از مدافعان بلاکچین، اولین شهری است که از PlanetWatch و Algorand برای نظارت بر کیفیت هوا استفاده می کند. مکانیزم این عملکرد از طریق شبکه غیرمتمرکز اینترنت اشیا (IOT) است که در بستر Algorand ساخته شده است.
شرکت فرانسوی Planetwatch پنج نوع سنسور کیفیت هوا را توسعه داده است و قرار است با تامین مالی 10 میلیون دلاری صندوق Borderless Capital PLANETS، این حسگرها در سراسر شهر از جمله در خانه های ساکنان شهر مستقر شود. این حسگر ها در هر منطقه الودگی را اندازه گیری می کنند و با ثبت اطلاعات در بلاکچین Algorand امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد. در نهایت با وجود اطلاعات ثابت و دقیق جمع آوری شده از هر منطقه تصمیمات مرتبط اخذ خواهد شد.
یکی از جالب ترین نکات این طرح این است که خانه هایی که برای اجرایی شدن این طرح با شهرداری میامی همکاری کنند نمادهای سیاره هدیه میگیرند. این نمادها قابل تبدیل به ارزفیات در بازار آزاد است. همچنین افراد می توانند این سیارات را با ارز زمین مبادله کنند. ارز زمین یک نوع توکن غیر قابل تعویض است که به عنوان ارز داخلی برای خرید محصولات و خدمات در Planetwatch استفاده می شود.
فرانسیس سوارز شهردار میامی در سخنرانی بیان کرده ست که از PlanetWatch و Algorand برای نظارت بر کیفیت هوا علاوه بر اینکه به سازکاری آب و هوایی کمک خواهد کرد میتواند به تبدیل شدن میامی به یکی از کانون های بازار ارز دیجیتال کمک شایان توجهی کند.
اخبار مرتبط:
برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب