تحلیل چارت توتال مارکت کپ

 شاید بتوان از توتال مارکت کپ به عنوان یکی از کاربردی ترین معیارهای سنجش بزرگی بازار نام برد. این شاخص مهم برای سنجش اقتصادی ارزهای دیجیتال (بیت و آلت کوین) نیز به کار می رود.

مجموع مارکت کپ (Total Market Cap) به تجمیع ارزش بازار بیت کوین، آلت کوین‌‌ها، استیبل کوین ها، توکن ها و همه دارایی‌های بازار ارزهای دیجیتال اطلاق می‌شود. از نظر بسیاری از فعالین این حوز، این عدد بسیار مهم است، زیرا میزان بزرگی این صنعت را نشان می‌دهد.


تحلیل توتال مارکت کپ (1401/09/03)


چارت توتال مارکت کپ در تایم هفتگی همچنان در بین دو محدوده ایی قرار دارد که در تحلیل قبل آنها را مشخص کردیم. 

در حال حاضر شاخص توتال از این دو محدوده عبور نکرده است. اما با توجه به مومنتوم ریزشی کندل های اخیر عبور از حمایت مشخص شده دور از ذهن نیست.

در صورت ادامه فشار فروش حمایت بعدی چارت توتال محدوده آبی رنگ خواهد بود که با کف کانال ریزشی کوتاه مدتش متقارن است. می توان انتظار حمایت خوبی را از این محدوده برای شاخص توتال داشت.

در مجموع دیدگاه ما برای چارت توتال و مارکت ارزهای دیجیتال همچنان نزولیست. اما مومنتوم ریزشی رو به کاهش است بنابراین انتظار حرکات مثبت و خوبی از محدوده های مشخص شده داریم.

تحلیل چارت توتال مارکت کپ

 

چارت توتال در نمای ماهانه حرکت کاملا صعودی رو داشته و نشان از رو به رشد بودن کل مارکت ارزهای دیجیتال در طول چند سال اخیر بوده است.

نکته قابل توجه دیگه این چارت این است که بعد از هر حرکت پرشتاب صعودی بازار وارد فاز اصلاح شده است. گرچه که در تایم های بالا همیشه صعودی بوده اما در تایم های پایین تر روند های اصلاحی نسبتا طولانی را هم تجربه کرده است. این ذات مارکت ارز دیجیتال بوده که بازار هیچ وقت کلا نزولی نبوده و نزولی نمانده است. مجموع تمام این حرکت های بالا و پایین است که زنده بودن مارکت را نشان میدهد.

پس ما نیز در ریزش ها بیشتر به دنبال ورود و سرمایه گذاری در این مارکت هستیم. در ادامه تحلیل کاملی از شرایط فعلی بازار و اتفاقات محتمل در آینده را با هم خواهیم داشت.

همان طور که در چارت توتال مارکت کپ مشخص است ما امروز در نزدیکی برخورد سوم این شاخص با خط روند بلند مدت خودش هستیم پس اولین حمایت ما حمایت داینامیک خط روند بلند مدت چارت ماهانه است.

 حمایت بعدی حمایت استاتیک محدوده مشخص شده میباشد. محدوده 630 تا 760 میلیارد دلاری در گذشته برای چارت توتال در نقش مقاومت بوده و بعد از شکست صحیح، این محدوده میتواند در نقش حمایت ظاهر شود. این سطوح، سطوح تغییر قطبیت نامیده میشوند و سطوح بسیار مهمی برای مارکت هستند. پس تا اینجا ما برای نقطه فعلی از چارت توتال 2 حمایت اعم از حمایت داینامیک و استاتیک را داریم.

در تایم فریم هفتگی شاخص توتال مارکت کپ در برخورد اول با محدوده مشخص شده یک واکنش مثبتی داشته اما این واکنش مثبت قدرت لازم برای برگشت روند را نداشته و دوباره وارد ریزش شده این ریزش احتمال برخورد با خط روند بلند مدت یاد شده و سطح مشخص شده را دارد.

گرچه از مومنتوم ریزشی کاسته شده اما همچنان قدرت حرکتهای ریزشی بیشتر از حرکت های صعودی است برای همین چیدمان و قدرت کندل ها پیش رو بسیار حائز اهمیت است که آیا این حمایت ها میتواند مانع ریزش بیشتر مارکت شود یا خیر؟

در صورتی که ریزش ها همچنان پر قدرت به حمایت های یاد شده حمله ور شوند این حمایت ها شکسته شده و وارد فاز جدید ریزش ها خواهیم شد. پس چند کندل پیش رو بسیار مهم هستند برای مشخص شدن تکلیف بازار و چارت توتال مارکت کپ.

در نمای هفتگی به وضوح گیر افتادن شاخص توتال را بین محدوده های حمایت و مقاومت میشود دید و به زیبایی به تمام سطوح پرایس اکشنی واکنش نشان میدهد.

پس بنا بر آنچه در بالا در مورد چند کندل آینده گفته شد اگر این کندل ها بتوانند مقاومت بالا سر و خط روند نزولی چارت توتال را به صورت صحیح بشکند می توانیم در مورد تغییر روند مارکت صحبت کنیم در غیر این صورت و با افزایش فشار فروش احتمال از دست رفتن حمایت مشخص شده و ورود به موج دیگری از ریزش دور از ذهن نخواهد بود.

چارت توتال در تایم فریم هفتگی از دیدگاه اندیکاتوری هم شمایلی به صورت تصویر را دارد. نکته جالب توجه حمایت میانگین متحرک دوره 200 است در همه برخوردهای گذشته توتال با این میانگین از بازار حمایت شده و ازین نقطه روند بازار تغییر کرده باید ببینیم که این اتفاق برای بار سوم هم به وقوع می پیوندد یا خیر؟

وضعیت اندیکاتور RSI هم هنوز نشانی از تغییر روند ندارد برای تغییر روند ریزشی بازار لازم است خط RSI خط روند خودش را رو بالا بشکند با این کار سناریوی صعود قویتر میشود و میتوانیم یک موج صعودی دیگری را از مارکت ارز دیجیتال شاهد باشیم .

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب