توقف موقت فعالیت صرافی کوین اسکوئر

صرافی ارز دیجیتال کوین اسکوئر (Coinsquare) دچار مشکل شد.

توقف فعالیت صرافی کوین اسکوئر به به دنبال مشاهده یک مورد مشکوک در 19 نوامبر به وقوع پیوسته است. به دنبال اعلام عدم فعالیت موقتی این صرافی کانادایی ، تلاش ها برای بررسی موارد مشکوک در پلتفرم Coinsquare آغاز شده است.

این صرافی حدودا یک ماه پیش پس از تایید سازمان تنظیم مقررات صنعت سرمایه گذاری کانادا(IIROC) ، به اولین پلتفرم تجاری این کشور تبدیل شد. اما در 19 نوامبر دچار نقض اطلاعات شد و موجب به خطر افتادن دیتاهای متعلق به کاربران خود شد.
این صرافی در حال بررسی موارد احتمالی است و قصد دارد پس از اعمال اقدامات الزامی، اجازه از سر گیری فعالیت ها را صادر کند.
به دنبال توقف فعالیت صرافی کوین اسکوئر و پس از انجام بررسی های لازم، این صرافی با ارسال ایمیلی به کاربران خود، مشکلی که اتفاق افتاده است را توضیح داد . همچنین بیان کرده که احتمال دسترسی شخص ثالثی به اطلاعات موجود، وجود دارد. این اطلاعات را می توان شامل، نام، آدرس ایمیل، آدرس محل سکونت، شماره تلفن، تاریخ تولد، شناسه دستگاه، آدرس کیف پول عمومی، تاریخچه تراکنش ها و موجودی حساب کاربران این صرافی دانست. همچنین تاکید نموده که هیچ رمز عبوری فاش نشده، و سرمایه ی آن ها کاملا ایمن بوده و در معرض خطر نیست.
اما به منظور رعایت جانب احتیاط، از کاربران خود درخواست کرده که رمز عبور خود را تغییر دهند، و حتما احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را فعال نمایند.

به صورت کلی نگهداری سرمایه در کیف پول های آنلاین و اکانت صرافی ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود، و همانطور که همیشه این موضوع را مطرح کرده ایم، تاکید داریم که به منظور ایجاد امنیت بیشتر، از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.

متن اصلی خبر: US Sen. IIROC-registered Canadian crypto exchange Coinsquare suffers data breach

اخبار مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب