قبل از اینکه به معرفی کیف پول Ronin بپردازیم بهتر است چند سوال مطرح کنیم.

از بازیهای NFT چه می دانید? آیا به آنها علاقه مند هستید؟ اگر جوابتان مثبت است پس حتما نام بازی Axie Infinity را شنیده اید. اکسی اینفینیتی بازی کلکسیونی مبتنی بر اتریوم که از زمان عرضه در سال 2018 محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این بازی یکی از بازی های پرطرفدار بلاک چین است که توسط Sky Mavis ساخته شده و بر روی اتریوم اجرا می شود. اما اگر جزو کسانی هستید که بازی را نمی شناسند، می توانید به این فکر کنید. Axie Infinity به عنوان نسخه جدیدتر CryptoKitties با الهام از Pokémon در نظر گرفته می شود.

اکسی اینفینیتی به بازیکنان اجازه می دهد در یک بازار مبتنی بر بلاک چین، موجودات بامزه‌ای به نام  Axie  و همچنین زمین‌ها و آیتم‌های مجازی را جمع‌آوری کنند، پرورش دهند و به فروش برسانند. آنها می توانند برای مبارزه با هیولاها یا کاراکترهای منفی درون بازی تیم تشکیل دهند. همچنین امکان رقابت با بازیکنان دیگر نیز وجود دارد. Axie Infinity به بازیکنان خود با توکن‌های (Smooth Love Potion (SLP پاداش می‌دهد، که در صرافی های معتبر قابل معامله هستند.

  کیف پول رونین

معرفی کیف پول Ronin:

یکی از مشکلات شبکه اتریوم کارمزد بالای آن است. این کارمزد بالا رشد اکسی اینفینیتی را محدود می کرد.وقتی بر تعداد کاربران بازی افزوده شد، توسعه دهندگان اسکای مسیو از بلاک چین رونین رونمایی کردند. بلاک چین رونین هزینه های تراکنش ها را در حد چشمگیری افزایش داد. کیف پول Ronin یکی از موضوعات داغ اکتبر 2021 بوده است. این کیف پول، یک کیف پول رمزنگاری شده است که برای Axie Infinity توسعه یافته است و بر روی بلاک چین Ronin که به عنوان یک زنجیره جانبی در شبکه اتریوم وجود دارد، کار می کند. شبکه Ronin تراکنش های  Axies را بسیار ارزان‌تر می‌کند و هزینه‌های بازی Axie Infinity را بسیار کاهش می‌دهد. کیف پول Ronin با سایر بازی های NFT در بلاک چین Ronin نیز سازگار است و به صورت افزونه مرورگر برای ذخیره Axies قابل استفاده می باشد.   بیشتر بخوانید: شاردینگ در بلاکچین چیست؟

امنیت کیف پول رونین چگونه است؟ 

کیف پول Ronin یک نوع کیف پول نرم افزاری است و قطعا امنیت کمتری نسبت به نوع سخت افزاری آن دارد. البته باید توجه داشته باشید  که Sky Mavis تلاش کرده است تا امنیت خوبی را از طریق رمز ورود قوی، تایید هویت بوسیله اثر انگشت شخص و مواردی از این دست فراهم کند.