ترید بیش از حد چیست؟


 
بازار ارزهای دیجیتال بازاری فریبنده است که شما تشویق میکند تا بیشتر و بیشتر در آن فعالیت کنید. اما تا به حال به عواقب ترید بیش از حد فکر کرده اید؟ تصمیماتی که در زمان خوشحالی یا ناراحتی زیاد میگیرید در حالت عادی با آنها موافقید؟ قطعا هیجانات بر تصمیمات ما تاثیر بسزایی دارد. ترید بیش از حد (Over-Trading) باعث میشود که هیجانات افراد به دلیل درگیر بودن طولانی مدت در بازار که ممکن است به ضرر یا سود های بزرگ ختم شود. وقتی شما در زمان شادی و یا ناراحتی زیاد تصمیماتی میگیرید ممکن اس ضرر بیشتری را متحمل شوید. توجه کنید که بعد از ضرر و یا سود بزرگ باید مدت کوتاهی از ترید کردن بپرهیزید تا هیجانات فروکش کرده و در وضعیت عادی قرار گیرید.

راه کار هایی برای رفع ترید بیش از حد (Over-Trading)


ترید بیش از حد

برای رفع این مشکل راه کارهای متنوعی وجود دارد. برخی از این راهکارها عبارتند از:
  • برای خود مشخص کنید چه تعدا ترید دریک روز انجام می دهید. برای مثال روزی 4 ترید انجام دهید. فقط 4 ترید انجام دهید و اگر بازار را بعد از آن هم صعودی پیش بینی میکنید یا حتی به سود مورد نظر خود نرسده اید هم باید خارج شوید. شما تعداد مورد نظر از ترید خود را انجام داده اید.
  • برای خود مبلغ مشخص کنید و بعد از رسیدن به آن مبلغ بازار را ترک کنید حتی اگر امکان افزایش میران سود برای شما وجود دارد.
  • سعی کنید طمع خود را کنترل کنید. این بازار همیشه وجود دارد و شما میتوانید در هر زمان به ترید کردن بپردازید. اما باید بدانید که سهم شما از بازار قطعا محدود است، پس طمع نکنید.
  • یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در خودتان تقویت کنید توانایی صبر کردن است. از هر روش ممکن سعی کنید این ویژگی را در خود شکل داده و تقویت کنید.
  • استراتژیهای معاملاتی خاص خود را تدوین کنید. این کار باعث میشود که با آگاهی و برنامه ریزی بهتری وارد بازد شده و ترید کنید و تصمیمات منطقی تری بگیرید. برای داشتن استراتژیهای معاملاتی شخصی و مناسب، میتوانید ویدیوهای چگونه استراتژیهای معاملاتی شخصی خود را بسازیم مراجعه
بیشتر بخوانید: تحلیل فاندامنتال چیست؟شاخص های تحلیل در بازر کریپتو کدامند؟

نتیجه گیری:

یکی از مشکلات اصلی که اغلب افراد تازه کار در بازار ارزهای دیجیتال و بلاکچین با اون دست و پنجه نرم میکنن اعتیاد به ترید کردن هست. افراد تازه کار دائما سعی میکنن که معاملاتی رو انجام بدن، که این امر کار بسیار خطرناکیه و نتایج ناخوشایندی رو به همراه خواهد داشت. بنابراین برای کاهش میزان ضرر هایی که ممکن است متحمل شویم توانایی کنترل احساسات و فاکتورهایی که بر آن تاثیر می گذارد میتواند بسیار موثر باشد. در ویدیو بالا راهکارهایی برای رفع ترید بیش از حد ارایه دادم که میتونین در جهت بالا بردن سطح مهارتتون ازش استفاده کنید.همچنین برای دیدن سیگنالهای مرتبط میتوانید کانال تلگرام را دنبال کنید.