ایسلند برق ماینرهای جدید بیت کوین را قطع کرد

قطع برق ماینرهای ایسلند:

سه شرکت اصلی استخراج بیتکوین به نام های Hive ،Genesis Mining و Bitfury Holding در ایسلند تاسیساتی تاسیس کرده اند. اما شرکت برق ایسلند از تاریخ 7 دسامبر، هیچ درخواستی را در رابطه با عملیات استخراج بیت کوین نخواهد پذیرفت. همچنین میزان برق صنایعی مثل کارخانه های ذوب آلمینیوم و استخراج بیت کوین را کاهش داد.
علت قطع برق ماینرهای ایسلند و کاهش تخصیص برق به ماینرها، بروز مشکل در یک نیروگاه آبی است که ایسلند را مجبور به استفاده از یک منبع خارجی کرده است. البته ایسلند از انرژی زمین گرمایی حاصل از استخراج مواد معدنی نیز برای تولید برق استفاده می کنند. لازم به ذکر است حدود 1% از برق ایسلند از منابع تجدید ناپذیر تامین می شود. اما از این به بعد حتی از انرژی تجدید پذیر زمین گرمایی نیز برقی برای ماینرها تخصیص نخواهد یافت.

در سال 2013 هشینگ ابری 100 ماینر را به ایسلند منتقل کرد. نزدیک به یک دهه است که ماینرها تلاش میکنند تا بیتکوین سازگار با محیط زیست را ایجاد کنند. نواوریهای بلاکچین سبز در سال 2021 سترش چشمگیری یافته است. کنفرانس COP26 نظاره گر شروع فعالیت سازمان UCO (شهروندان متحد گلوچا) بوده است. این سازمان قرار است از فناوری بلاکچین برای پیشبرد اهداف مربوط به بهبود آب و هوا استفاده کند.

اگر علاقه مند به بازارهای مالی به خصوص ارزهای دیجیتال هستید، آموزش های مهندس سینا بحیرایی را از دست ندهید.

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب