ورشکستگی FTX و تاسیس صرافی توسط مدیر سابق آن

آیا رییس سابق FTX ایالات متحده، بعد از ورشکستگی FTX اکسچنج تاسیس کرده است؟

طبق گزارش های ارائه شده برت هریسون (رئیس سابق FTX ایالات متحده)، در تلاش برای تهیه ی بودجه ی 6 میلیون دلاری و راه اندازی اکسچنج ارزهای دیجیتال است. وی در حال برنامه ریزی برای ایجاد استارت آپی است که نرم افزار معاملات ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاران و معاماه گران ارائه نماید.

اگر این گزارش صحت داشته باشد، با گذشت حدود یک ماه پس از ورشکستگی صرافیFTX Sam Bankman-Fried و 130 شرکت وابسته به آن، یکی از مقامات این صرافی در تلاش برای ایجاد استارتاپ کریپتویی باشد، ممکن است شک برانگیز جلوه کند. این گزارش به وسیله ی The Information، تایید شده است.

در تاریخ 27 سپتامبر، هریسون اعلام کرد که قصد دارد، از ریاست FTX ایالات متحده استعفا دهد. وی بیش از یک ماه قبل از ورشکستگی این صرافی استعفا داده و در سمت دیگری مشغول به فعالیت شده است. بنابراین هیچ گونه اتهامی در رابطه با سو استفاده های مالی به او وارد نشد. وی پس از ورشکستگی FTX، ابراز ناراحتی خود را اعلام کرد.

جالب است که پس از سقوط این صرافی، یک هکر به بخشی از سرمایه ی موجود در آن دسترسی پیدا کرده است. اخیراً این هکر در حال انتقال بخشی از وجوه سرقت شده به OKX پیدا شده است.

FTX Japan، یکی از شرکت هایی است که در فرآیند ورشکستگی FTX دچار مشکل شده است. اما این شرکت در تلاش برای ارائه ی طرحی به منظور بازگرداندن وجوه مشتری ها می باشد.،FTX Japan در 1 دسامبر تأیید کرد که طبق مقررات ژاپن، دارایی‌های کاربران از دارایی‌های صرافی جدا هستند. در نهایت FTX Japan، اعلام کرده است که تمرکز اصلی خود را بر فعال کردن مجدد برداشت ها قرار داده، و تا پایان سال 2022 این امر را محقق می سازد. 

متن اصلی خبر: FTX US ex-president reportedly seeks $6M funding to launch crypto startup

اخبار مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب