کلاهبرداری با کیف پول‌های کاغذی در استرالیا

استرالیایی ها توصیه کرده اند، که از کیف پول های کاغذی کریپتویی که در خیابان پیدا می کنند اجتناب کنند. این طور که به نظر میرسد کلاهبرداری با کیف پول‌های کاغذی رها شده در اماکن عمومی استرالیا گسترش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد که به تازگی عده ای به منظور کلاهبرداری، کیف پول های کاغذی جعلی را در مکان های عمومی رها می کنند تا موجب فریب و اخاذی شوند. به استرالیایی ها هشدار داده شده است که در صورت مشاهده ی کیف پول های کاغذی در مکان های عمومی، سریعا از آن ها دوری نمایند.
استرالیایی ها باید به این هشدار ها توجه کنند، زیرا در صورت طمع کردن و استفاده از این کیف پول های کاغذی به جای دستیابی به ارزهای دیجیتال بیشتر، سرمایه خود را از دست می دهند.
پلیس گزارش داده است که این کیف پول های کاغذی تقلبی هستند، که روند استفاده از آن ها با یک کد کیو آر آغاز می شود. این روند کاملا شبیه یک کیف پول کاغذی قانونی بیت کوین است. این کیف پول های کاغذی حتی در فضاهایی مانند پارک ها نیز پراکنده شده اند.

کلاهبرداری از طریق کیف پول ها :

روند کلاهبرداری با کیف پول‌های کاغذی به این صورت است که فردی که کیف پول کاغذی را پیدا می کند، برای استفاده از آن ابتدا کد کیو آر را اسکن می کند. سپس برای دسترسی به ارزهای دیجیتال موجود در آن باید روی یک لینک کلیک کند. در مرحله بعد از او درخواست می شود که کارمزد انتقال را پرداخت نموده و همچنین موجودی کیف پول خود، که مقصد انتقال است را ارائه دهند تا ارزهای موجود به کیف پول او منتقل شود. پس از انجام این مراحل به جای افزایش موجود فرد، دارایی های موجود در کیف پول او به سرقت می رود.

پلیس به مردم هشدار داده است که در صورت مشاهده‌ی چنین مواردی از آن ها دوری کنند و به هیچ عنوان اطلاعات شخصی خود را در چنین فضایی فاش نکنند و حتما کیف پول های کاغذی را به پلیس تحویل دهند.
لازم به ذکر است که این اولین مورد در استرالیا نیست، و موارد مشابه زیادی مشاهده شده است. طبق گزارشات انجام شده در سال 2022 حدود 242.5 میلیون دلار کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال انجام شده است.
به صورت کلی تمامی کاربران ارزهای دیجیتال با دقت نظر به خرج دهند و از اموری که ان ها متحمل ریسک می کند دوری نمایند.

متن اصلی خبر: Aussies warned to avoid crypto paper wallets they find on the street

اخبار مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب