تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم چهارشنبه (1401/09/02):


تحلیل اتریوم تایم فریم ماهانه

شرایط اتریوم در نمای هفتگی همچنان برای ساخت یک الگوی بازگشتی دو کف ( duble bottom ) مهیا است.در تحلیل گذشته راجب این الگو برای اتریوم صحبت کردیم و طبق انتظار در حال تکمیل این الگو است.نکته قابل توجه این است که ما همچنان روند صعودی قدرتمندی برای تغییر روند را شاهد نبودیم. اما به وضوح روند نزولی دچار ضعف شده است، که این اتفاق خوبی برا تغییر روند می باشد.سطوح حمایتی مهم اتریوم محدوده 1000 و 800 دلار است که انتظار حمایت های خوبی را ازین محدوده ها داریم.

لازم است بدانید این سطوح حمایتی می تواند اعداد خوبی برای ورود با رعایت اصول مدیریت سرمایه باشد.پلن بد بینانه ما برای اتریوم و مارکت ارزهای دیجیتال ادامه ریزش هاست. به صورتی که اتریوم از نقطه فعلی حدودا 50 درصد دیگر ریزش داشته باشد و ما شاهد اتریوم 600 دلاری باشیم. با توجه به شرایط امروز مارکت و ارز قوی و محبوب اتریوم قیمت بسیار مناسبی است برای ورود به اتریوم و یک فرصت عالی سرمایه گذاری.

به عنوان جمع بندی تحلیل اتریوم: دیدگاه ما برای اتریوم همچنان نزولی تا محدوده های مشخص شده است. اما شاهد کاهش مومنتوم ریزشی هستیم و این اتفاق خوبی برای تغییر روند اتریوم خواهد بود.

آنچه از تحلیل اتریوم در چارت ماهانه متوجه خواهیم شد این است که اتریوم دومین ارز بزرگ مارکت ارز دیجیتال در چارت ماهانه روی خط روند صعودی خودش قرار دارد. این چارت قیمت اتریوم رو تقریبا از سال 2015 تا به امروز نمایش میدهد. 

و نکته قابل توجه این است که اتریوم در بلند مدت روند کاملا صعودی داشته و همه ریزش ها اصلاحی برای موج صعودی بعدی بوده است. 


تحلیل اتریوم تحلیل اتریوم نسان میدهد که قیمت حال حاضر اتریوم در محدوده مشخص شده قرار دارد و نکته قابل ذکر برخورد قیمت با خط روند صعودی بلند مدت اتریوم است و این برخورد، برخورد سوم است و از لحاظ تکنیکالی برخورد سوم با خط روند معتبر، پتانسیل بسیار خوبی برای ادامه روند را دارد اما اگر کمی با دقت به تصویر بالا نگاه کنیم قیمت نفوظ خیلی قوی به این خط روند داشته و این اتفاق خوبی نیست گرچه که احتمال یک شکست فیک وجود دارد اما با توجه به 2 برخورد گذشته که یک کندل با سایه به خط روند برخورد کرده احتمال شکسته شدن خط روند و ادامه ریزش بسیار بالاست. پس بسیاربا احتیاط باید در این ناحیه تصمیم گیری کرد.

تتحلیل ارز دیجیتال
 در ناحیه فعلی علاوه بر حمایت خط روند صعودی یک ناحیه استاتیک نیز وجود دارد محدوده 1400 تا 1100 دلاری درگذشته چارت نقش مقاومتی داشته و بعد از شکست این محدوده در این نقطه انتظار حمایت را داریم.اما توجه داشته باشید که کندل های اخیر با چه قدرتی در این محدوده نفوذ کرده اند و این اتفاق خوبی نیست.

تحلیل اتریوم اتریوم در چارت هفتگی واکنش مثبتی به محدوده یاد شده را داشته اما نکته قابل تامل پولبک به خط روند یاد شده در تایم ماهانه است. و دقیقا این اتفاقات مثبت و منفی نمایانگر جدال بین خریداران و فروشندگان است و برنده این جنگ را زمان مشخص میکند.

همان طور که دلیل برای حرکت صعودی وجود دارد برای حرکت ریزشی هم دلیل وجود دارد

و این چند کندل پیش رو بسیار بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

اگر کندل های پیش رو، ریزشی و با قدرت بسیار باشند سناریوی ریزشی باید مد نظر قرار گیرد و با عبور از محدوده مشخص شده اتریوم ریزش های بیشتری را تجربه خواهد کرد 

اما اگر کندل های آینده ضعف روند ریزشی را نشان بدهند و کندل های قدرتمند صعودی ایجاد شود سناریوی صعودی باید مد نظر قرار گیرد.

تحلیل اتریوم محدوده های بسیار مهم تایم فریم هفتگی اتریوم در تصویر مشخص شده است که عبور قیمت و شکست این محدوده ها سیگنال روند بعدی حرکت را خواهد داد

واکنش های بسیار دقیق قیمت به این سطوح ارزش و اعتبار این سطوح را دو چندان میکند.

تاتریوم

اگر چند کندل آینده بتواند محدوده مشخص شده و خط روند نزولی را به صورت صحیح بشکند روند صعودی ما تاییدیه های لازم را خواهد گرفت.

اما اگر این اتفاق نیوفتد و قیمت از محدوده حمایتی فعلی هم عبور کند کار برای بازگشت سختر خواهد شد.

اتریوم از نگاه اندیکاتوری در چارت هفتگی اتریوم رو حمایت مووینگ اوریج دوره 200 قرار دارد و برای تغییر از روند نزولی شاخص RSI باید بتواند خط روند خودش را به سمت بالا بشکند.

و همچنین ما افزایش حجم محسوسی نیز داشته باشیم.

 اتریوم

پس به این صورت میشود تحلیل اتریوم راجمع بندی کرد که در چارت هفتگی و چند کندل پیش رو بازار باید تصمیم گیری کند اگر کندل ها در ریزش ضعیف شدند و کندل های صعودی قدرتمندتری را شاهد بودیم و سایه های رو به پایین داشیم احتمال تشکیل الگوی دو کف و تغییر روند قوی تر خواهد بود اما اگر کندل های ریزشی همچنان پر قدرت تر باشند احتمال شکست محدوده حمایتی فعلی و ادامه دار بودن ریزش ها محتمل تر خواهد بود.

 

تحلیل های مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب