آیا ارز های دیجیتال موجب تخریب اقتصاد می‌شود؟

تاکید الیزابیت (سناتور آمریکایی) بر تاثیر ارزهای دیجیتال و تخریب اقتصاد 

الیزابت وارن، با تاکید بر ورشکستگی صرافی FTX بیان کرده که ارز های دیجیتال اقتصاد را خراب می کنند. هنگامی که صرافی سابق ارزهای دیجیتال (FTX) دچار مشکل شد، همه ی فعالان این حوزه، آشفتگی و نگرانی را احساس کردند. یکی از سناتور های آمریکایی، با توجه به این اتفاق نظر منفی خود را نسبت به کریپتو کارنسی اعلام کرد. او معتقد است که ارزهای دیجیتال و تخریب اقتصاد رابطه مستقیمی دارند. بازار کریپتوکارنسی در ابتدا سودهای هیجان انگیز را ارائه می دهد و در نهایت ضررهای سنگینی را به ارمغان خواهد آورد.

الیزابت وارن بیان کرده است: اتفاقی که برای صرافی FTX و توکن مختص آن رخ داده است، در واقع زنگ هشداری است که باید موجب آگاهی سرمایه گذاران و فعالان این حوزه شود. پس از انتشار این دیدگاه در توییتر، عده ای با او موافقت کردند، اما عده ای نیز با ارائه دلایل محکم در مقابلش ایستادند. یکی از کاربران بیان کرده که FTX، یک صرافی متمرکز می باشد، با این تفاوت که پایه اصلی این حوزه بر اساس بلاکچین که سیستمی کاملا غیر متمرکز است بنا شده، و صرافی هایی که برای فعالیت توصیه می شوند، صرافی های غیر متمرکز هستند که مشکلات سیستم های متمرکز را ندارند. پس از چند ساعت، CZ (بنیانگذار و مدیر عامل صرافی بایننس) توییتی منتشر نمود و نوشت، هنگامی که شاهد موفقیت و پیشرفت هستیم، قطعا شکست را نیز مشاهده خواهیم کرد.

سناتورهای ایالات متحده، در 21 نوامبر نامه ای برای Fidelity نوشتند و درخواست کردند، که با توجه به ورشکستگی FTX در رابطه با عرضه بیت کوین خود تجدید نظر کند. همچنین وارن در سال گذشته نیز یکی از منتقدان جدی صنعت کریپتو بوده، و دیفای را گزینه ای خطرناک معرفی نموده است. وارن ارزهای دیجیتال را به عنوان گزینه ای موثر در افزایش پولشویی و باج گیری بر شمرده است.

  متن اصلی خبر: US Sen. Elizabeth Warren says crypto will ruin economy — Community responds

اخبار مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب