تحلیل کاردانو

  • تحلیل کاردانو (1401/09/06):

تحلیل کاردانو تایم فریم ماهانه

 

کاردانو طبق تحلیل گذشته و نکاتی که در آن بیان شده است از محدوده حمایتی خود عبور کرد و با شکست این حمایت ریزش دیگری را تجربه کرد که به نظر همچنان ادامه خواهد داشت. کف های مهم پیش رو برای کاردانو را در تصویر بالا مشخص کرده ایم که انتظار واکنش های مثبت و خوبی را ازین محدوده ها داریم. البته با نیم نگاهی به بیتکوین می توانیم نشانه های پایان روند نزولی را مشاهده کنیم و انتظار چرخش روند را برای کاردانو از این محدوده ها داشته باشم.

نکته واضح چارت کاردانو قدرت روند صعودی و حرکت ریزشی ضعیف است که ما را به یک موج صعودی پر قدرت دیگر امیدوار می کند. در پایان تحلیل ما برای چارت هقتگی کاردانو ریزش تا محدوده های مشخص شده می باشد و انتظار ریجکت های قوی قیمت ازین محدوده ها را داریم و در صورت تاییدیه های بیتکوین تغییر روند نزولی کاردانو ازین محدوده ها اغاز می شود.

در زمان نگارش مقاله تحلیل کاردانو ، این ارز در رتبه 8 مارکت ارزهای دیجیتال قرار دارد.

تحلیل کاردانو

ارز کاردانو با تمام بنیاد قوی که دارد اما در ریزش مارکت خیلی نتوانسته مقاومت کند و با ریزش های زیادی روبرو شده است. شاید مورد انتقاد هایی هم قرار گرفته اما باید در نظر داشت که در زمستان های مارکت ارزهای دیجیتال تمام بازار ریزش های سنگینی را تجربه می کنند. به طور مثال بیتکوین لیدر بازار از قیمت 69 هزار به محدوده 18 هزار رسیده و این ریزش ها برای سایر ارزها و آلتکوین ها غیر قابل اجتناب است.

در تصویر بالا چارت ماهانه ارز کاردانو را مشاهده می کنید شاید با کمی دقت متوجه تفاوت سایز کندل های صعودی و کندل های نزولی بشوید. این نکته قابل ذکر است که بعد از صعود های جذاب کاردانو این اصلاح کاملا منطقی و مورد انتظار است. بعد از اتمام زمستان فعلی بازار کریپتو حرکتهای صعودی بزرگ دور از ذهن نیست.

توجه : محتوای موجود در تحلیل کاردانو هیچ پیشنهاد خرید یا فروش برای شما عزیزان نیست و جنبه آموزشی دارد.

تحلیل کاردانو

نکته دیگر قابل توجه تحلیل کاردانو در چارت ماهانه محدوده مشخص شده است. قیمت در گذشته از محدوده مشخص با قدرت عبور کرده و در حال پولبک به این محدوده است. پس مادامی که قیمت بالای این محدوده حمایتی است انتظار صعود را داریم البته با گرفتن تاییدی های بیشتر.

تحلیل کاردانو

در چارت هفتگی کاردانو نیز این محدوده کاملا موثر جلوی ریزش بیشتر قیمت را گرفته است. البته این نکته به این معنی نیست که کاردانو از این محدوده دقیقا برگشت خواهد داشت. ما نیاز به تاییدیه داریم که در ادامه بیشتر راجع به این تاییدیه ها صحبت خواهیم کرد.

 کاردانو

با کمی زوم در چارت هفتگی کاردانو متوجه می شویم که کاردانو نزدیک منطقه تصمیم گیری است و این تصمیم گیری باید منجر به یکی از این اتفاق ها بشود. تاییدیه که در بالا به آن اشاره شد برای حرکت صعودی می تواند شکست خط روند نزولی باشد اما در غیر اینصورت و عبور از محدوده حمایتی مشخص شده باید انتظار ریزشهای بیشتری را برای کاردانو داشته باشیم.

تحلیل کاردانو

نکته بسیار مهم و قابل توجه دیگه ایی که با کمی دقت در چند کندل آخر کاردانو بدست می آید طول شادو های قیمت است.

محدوده ایی که در بالا به آن اشاره کردیم دقیقا زیر پایه این چند کندل است دقت کنید در برخورد اول به این محدوده قیمت به سرعت به بالا پرتاب شده و شادو یا همان سایه بلندی ایجاد کرده اما در برخورد دوم به این محدوده طول سایه کمتر شده همچنین در برخورد سوم طول سایه از دو برخورد قبل کمتر بوده و در برخورد چهارم یک کندل بدون سایه به این محدوده رسیده و این اتفاق برای محدوده حمایتی خوب نیست و امکان شکست این محدوده را بیشتر میکند درسته این محدوده جلوی ریزش قیمت رو گرفته و مومنتوم ریزشی کاهش پیدا کرده اما این نکات ریز در ظاهر کندل ها بسیار حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید ما در مارکت ارزهای دیجیتال از قطعیت صحبت نمی کنیم و بحث ما فقط و فقط بحث احتمالات و درصد وقوع احتمالات است.

تحلیل کاردانو

از نگاه اندیکاتوری شرایط کاردانو خیلی به صعود و نزول بیشتر اشاره ایی ندارد و همان منطقه تصمیم گیری را نیز در اینجا داریم . اگر خط RSI بتواند از محدوده مقاومتی مشخص شده عبور کند ما می توانیم به حرکت صعودی کاردانو امیدوار باشیم با توجه به این که قیمت کامل زیر مووینگ اوریج دوره 50 قرار دارد و با فاصله زیادی هم قرار دارد.

تحلیل کاردانو

نکته مهم دیگر در چارت روزانه کاردانو وجود دارد آن هم تشکیل الگوی بالاست. این الگو که برای ما تایید شده هم است می تواند زودتر از چارت هفتگی  ما را از روند بعدی کاردانو آگاه کند. در صورت شکست صحیح قیمت از یک سمت این الگو روند بعدی مشخص خواهد شد.

در آخر 

با توجه به تمامی نکات گفته شده در بالا کاردانو در منطقه تصمیم گیری بسیار مهمی قرار دارد و چند کندل هفتگی پیش رو بسیار مهم خواهد بود.

اگر در چارت هفتگی کندل صعودی قدرتمند ایجاد شود و این الگو در تایم روزانه نیز به درستی از بالا شکسته شود ما شاهد یک حرکت صعودی از کاردانو خواهیم بود در غیر اینصورت محدوده حمایتی مشخص شده بیشتر ازین نمی تواند جلوی ریزش قیمت را بگیرد چون تقریبا تمامی اردر های این محدوده برداشته شده است.

تحلیل های مرتبط:

 

 

 

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب