تحلیل بی ان بی ( بایننس کوین )

تحلیل BNB (1401/09/04) 

در تحلیل گذشته بی ان بی در مورد سطوح مهم این ارز صحبت کردیم و امروز با گذشت زمان می بینیم که قیمت به این سطوح احترام می گذارد.

بی ان بی با شکست خط روند نزولی خودش به محدوده میانی که در تحلیل قبل در مورد آن هشدار دادیم برخورد کرده و برای پولبک به خط روند شکسته شده برگشته و واکنش مثبت خوبی هم ازین محدوده گرفته است.

 ما در مورد این حرکات در تحلیل قبلی صحبت کردیم و این زیبایی تحلیل تکنیکال است.

با یک مقایسه متوجه میشویم که بی ان بی عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته و زودتر از کف محدوده اصلاح برگشت زده و موفق به شکست خط روند نزولی خودش هم شده است. البته با توجه به اینکه بیتکوین هنوز ریزشی است و سیگنال صعودی به ما نداده نمی توانیم خیلی انتظار جهش های مثبتی را از بی ان بی داشته باشیم.

همچنین بی ان بی باید بتواند محدوده میانی که برایش مشخص کرده ایم را با قدرت بشکند و از این محدوده عبور کند که بتوانیم انتظار حرکت های مثبت قدرتمندتری را ازآن داشته باشیم.

در مجموع می توان گفت بی ان بی زود فرایند بازگشت و تغییر روند را استارت زده اما برای اطمینان بیشتر و گرفتن تاییدیه باید نیم نگاهی هم به بیت‌کوین داشته باشیم.

بی ان بی یا همان باینس کوین ارز اختصاصی صرافی بایننس می‌باشد، که یکی ارزهای بسیار محبوب بازار است.

این ارز در زمان نگارش این متن در رتبه 5 مارکت در تعقیب اتریوم و بیتکوین قرار دارد.

در تصویر بالا چارت ماهانه بی ان بی را مشاهده می‌کنید نکته واضح این چارت صعودی بودن آن در بلند مدت و اصلاح‌های کوچک است.

پس با یک نگاه ساده کاملا مشخص است که بی ان بی تا به اینجای کار عملکرد خیلی خوبی داشته، در ادامه تحلیل کامل بی ان بی را خواهیم داشت.

<

با کمی دقت در چارت ماهانه متوجه می‌شویم بی ان بی در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد، این کانال صعودی برای ما تایید شده است و قیمت واکنش‌های خوبی نسبت به این کانال داشته و ما می‌توانیم در آینده نیز انتظار واکنش‌های خوبی را از این کانال داشته باشیم.


کانال رسم شده در بالا در نمای هفتگی نیز اطلاعات خوبی را به ما می‌دهد.اگر با کمی دقت به نقاط برخورد قیمت با کانال رسم شده نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که قیمت با سایه‌های بلند به کف کانال رسیده و در محدوده‌های کف کانال حمایت خوبی از بی ان بی می‌شود.

پس می‌توانیم انتظار داشته باشیم اگر قیمت به همین شکل نوسانی به سمت کف کانال برسد در آن ناحیه حمایت خوبی از بی ان بی بشود.

نکته دیگر، محدوده حمایت مشخص شده است، این محدوده خیلی خوب توانسته جلوی ریزش بیشتر قیمت را بگیرد.پس محدوده قیمتی 185 تا 210 دلاری برای بی ان بی یک حمایت استاتیک بسیار خوب به حساب می‌آید.

بی ان بی با نزدیک شدن به کف کانال صعودی خودش یک محدوده فشردگی نیز ساخته که هر چه به نوک این محدوده فشردگی می‌رسیم، شرایط حساس‌تر خواهد شد و باید منتظر شکست قیمت از یک سمت این محدوده باشیم.

در پرایس اکشن و الگوهای کلاسیک به چنین الگویی، پرچم گفته می‌شود، در نظر داشته باشید که الگو‌های پرچم جز الگوهای ادامه دهنده روند هستند، اما به صورت الگوی‌های برگشتی روند هم ظاهر می‌شوند.

حال از کجا بفهمیم که این الگوی ادامه دهنده است یا برگشتی؟

جواب درست این است، خیلی نمی‌شود نظر قطعی داد راجب این سوال تا زمانی که شکست از یک سمت اتفاق بیفتد، البته با توجه به تجربه و نکاتی که راجع به این الگو گفته می‌شود درصد وقوع حرکت ادامه دهنده روند بیشتر از وقوع حرکت برگشتی روند است .

و دقیقا این مفهوم ذات بازار ارزهای دیجیتال است، که قطعیتی وجود ندارد و ما درصد احتمالات را بررسی می‌کنیم.

در تصویر بالا سطوح مهم را مشخص کردیم، که در تحلیل بی ان بی به این سطوح دقت بیشتری داشته باشید و قطعا قیمت هم احترام بیشتری به این سطوح خواهد گذاشت.

پس برای شروع حرکت صعودی قیمت باید خط روند نزولی خود را با قدرت بشکند و البته میدل( خط میانی ) این کانال رنج هم بسیار مهم است، و احتمال اینکه قیمت با برخورد به این سطح دوباره به محدوده کف کانال برگردد دور از ذهن نیست.

از نگاه اندیکاتوری هم بی ان بی برای شروع حرکت صعودی نیاز به تاییدیه دارد، این تاییدیه می‌تواند شکست مقاومت پیش روی خط RSI و عبور قیمت از مووینگ اوریج دوره 50 باشد.

در آخر برای جمع بندی این تحلیل لازم به ذکر است، که بی ان بی ارز بسیار قدرتمندی بوده تا به اینجای کار و با توجه به گسترش ارزهای دیجیتال و محبوبیت آن در دنیا و و افزایش استفاده مردم از پلتفرم‌های این حوزه و صرافی‌ها تعداد کاربران صرافی بایننس به‌عنوان بزرگترین و قدرتمندترین صرافی بیشتر خواهد شد و ارز مخصوص این صرافی همان بایننس کوین یا بی ان بی محبوبیتی بیش از پیش خواهد گرفت.

از لحاظ تکنیکالی هم بی ان بی رشد‌های بسیار خوب و اصلاح‌های کوچکتری داشته و با اتمام اصلاح مارکت و گرفتن تاییده‌های بیشتر از حرکت صعودی، بی ان بی بتواند یکی از ارزهای قابل توجه باشد.

تحلیل‌های مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب