سقوط قیمت بیتکوین به زیر 47000 دلار

آیا با سقوط قیمت بیتکوین به زیر 47000 دلار بازار نزولی آغاز شده است؟
نوسانات اخیر بیتکوین قیمت این ارز را به پایین ترین مقدار دوماهه اخیر رسانده است. در تاریخ 4 دسامبر قیمت بیتکوین سقوط کرده و به مقدار 47000 دلار رسیده است. این روند نزولی ادامه دارد و طی 24 ساعتی که گذشت، مقدار 20% دیگر از قیمت بیتکوین کاسته شده است. این میزان از افت قیمت بیتکوین بی سابقه بوده و بیشترین کاهش در این بازه زمانی است. بنابراین با این کاهش چشمگیر، قیمت بیتکوین به عدد 33000 دلار نزدیک شده است.
بیتکوین با 26.4% کاهش، حمایت یک هفتگی خود روی عدد 57206 دلار را شکست و به قیمت 42268 دلار رسیده است. بیتکوین روی قیمت ذکر شده دربالا نماند و درنهایت به عدد 45000 دلار رسیده است. طبق آمارهای سایت ByBit بازار بیتکوین در طی یک ساعت گذشته مبلغ 1.3 میلیارد دلار لیکویید داشته است. اما به نظر میرسد نوسانات بیتکوین ادامه دارد .

بنابراین با این کاهش قیمت بیتکوین روند صعودی دو ماهه بیتکوین که قیمت آن را به مبلغ 67602 دلار رسانده است از میان رفت. بیتکوین برای رسیدن به این قیمت بی سابقه میزان 63% رشد در قیمت داشته است. با این حال تحلیلگران بسیاری مثل techdev اشاره می کنند که روندهای سالانه بیتکوین مشابه است.

علل دیگر سقوط قیمت بیتکوین مقاوت جریان تنظیم کننده های آمریکا است. این جریان تنظیم کننده از مدیران صرافی های برجسته مثل FTX و بایننس US برای رسیدگی به دارایی های رمز نگاری شده دعوت کرده است.
مطالب مرتبط:
برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب