تحلیل بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نخستین ارز دیجیتال غیرمتمرکزی است که بدون دخالت و نظارت واسطه‌هایی مثل بانک و دولت عمل می‌کند. ساختار بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده که از نرم‌افزار و رمزنگاری نظیر‌به‌نظیر (P2P) بهره‌ می‌گیرد. یعنی ارتباط مستقیم و بدون واسطه میان دو کاربر عضو شبکه وجود دارد. تمامی تراکنش‌ها و کپی‌های آن در یک دفتر کل عمومی به نام بلاکچین ثبت و در سرورهای سراسر جهان نگهداری می‌شود.

بیت کوین در سال 2009 به دست فردی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو رونمایی شد و با پیمودن مسیر توسعه خود در سال 2010 به بهره‌برداری رسید. ارز دیجیتال در ابتدا مفهوم جدیدی بود و چندان مشتری نداشت. اما با گذشت زمان و با توجه به سرعت بالای انتقال وجوه مالی، مخفی ماندن از چشم دولت‌ها و هزینه اندک انتقال و… جای خود را در میان مردم باز کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد که پتانسیل بالایی دارد و امروزه باارزش‌ترین ارز دیجیتال به شمار می‌آید، اما در آغاز راه چندان باارزش نبود. روزگاری قیمتش فقط 0.08 دلار بود ولی کارش به جایی رسید که در سال 2021 قیمت 69000 دلار را هم دید.

 

آپدیت تحلیل بیتکوین


  • تحلیل سه شنبه(1401/09/01):


بیتکوین طبق تحلیل گذشته ما نزولی ماند و حمایت لازم در سطح مشخص شده صورت نگرفت .

همچنین ما شاهد هیچ کندل مثبت قدرتمندی برای بیتکوین نبودیم و محدوده مشخص شده برای بیت از دست رفت و تارگت اولی که مشخص کردیم یعنی محدوده 16 هزار محقق گردید. با توجه به عبور بیتکوین از محدوده بسیار مهم خود ریزش‌های شارپی را شاهد بودیم که به نظرهمچنان ادامه خواهد داشت.

تارگت های ما در تحلیل قبل محدوده 16 و 14 هزار بود که محدوده 16 هزار تاچ شده و با توجه به قدرت ریزش‌ها این محدوده هم خیلی نمیتواند کاری برای بیتکوین انجام دهد و تارگت های 14 هزار و 12 هزار برای ما مد نظر است. محدوده 14 هزار دلار می تواند کف بسیار خوبی برای برگشت بازار باشد.  اما در صورت ادامه ریزشهای قدرتمند به محدوده 12 هزار هم توجه لازم را داریم. 

بنابراین میتوان نتیجه گرفت که دیدگاه بلند مدت ما برای بیتکوین همچنان نزولیست .محدوده های 14 و 12 هزار دلار برای بیتکوین کف های بسیار مهمی خواهد بود که تارگت پوزیشن های سل ما خواهد بود و ازین حوالی ما انتظار برگشت بازار را داریم.


تحلیل بیتکوین مولتی تایم فریم:


  • تحلیل  دوشنبه (1401/06/07)

 تحلیل بیت کوین تایم فریم ماهانه

بیتکوین در تایم فریم ماهانه داخل یک کانال صعودی در حال نوسان است و با توجه به اینکه این چارت روند طولانی مدت بیتکوین را در تقریبا 8 ساله گذشته نمایش میدهد به وضوح مشخص است که بیتکوین در نمای کلی و بلند مدت داخل روند صعودی قرار دارد.

بیت کوین

با کمی دقت در این کانال رسم شده در تایم فریم ماهانه، اطلاعات قابل توجهی را از حرکت قیمت میتوان متوجه شد  به عنوان مثال قیمت بیتکوین تا امروز 4 مرتبه با کف این کانال صعودی برخورد داشته که آخرین برخورد مربوط میشود به قیمت حال حاضر بیتکوین. همچنین متوجه میشویم که در 3 برخورد گذشته قیمت با سایه های بلند به کف این کانال برخورد کرده و روند قیمت عوض شده است

پس با توجه به گذشته مارکت میتوانیم این انتظار رو داشته باشیم برای ریورس و تغییر روند در ناحیه فعلی شادوهای بلند و رو به پایین قیمت میتواند نشانه ایی برای ریورس روند بیتکوین باشد. پس با ذکر این نکته وضعیت الان خیلی شبیه 3 برخورد قبل نیست.

تحلیل بیت کوین

قیمت فعلی بیتکوین علاوه بر حمایت داینامیک کف کانال صعودی خودش روی یک حمایت استاتیک هم قرار دارد . محدوده مشخص شده 19600–17200 محدوده حمایتی استاتیک فعلی بیتکوین است.

پس با توجه به نکات گفته شده ما در محدوده فعلی قیمت بیتکوین دو حمایت داریم اما نکته حائز اهمیت مدل کندل ها و چیدمان کندلی این محدوده است که اگر نشان از ضعف روند باشد میتوان انتظار ریورس روند رو داشته و در غیر این صورت با شکست حمایت مشخص شده ریزش ها خیلی بیشتر خواهد بود و همچنین تایم بازگشت بازار و شروع بازار گاوی نیز به تعویق بیشتری خواهد افتاد.

 بیت کوین چیست

بیتکوین در تایم فریم هفتگی در اولین برخوردش با محدوده مشخص شده واکنش خیلی قدرتمندی نداشت و این محدوده قیمت رو خیلی نتوانست به بالا پرتاب کند و قیمت دوباره با ریزشی شارپ به حوالی مشخص شده برگشته در صورت که در این منطقه از بیتکوین و بازار حمایت خوبی صورت بگیرد میتوانیم به تشکیل یک الگوی double bottom یا دو کف امیدوار باشیم و با این اتفاق روند نزولی بیتکوین به اتمام برسد.

اما در غیر اینصورت و با افزایش فشار فروش و عبور قیمت از سطح مشخص شده شاهد ریزش های بیشتر و قدرتمند تری از بیتکوین خواهیم بود و با این سناریو دیدن بیتکوین در قیمت های 16 و 14 هزار دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل بیت کوین

در چارت هفتگی بیتکوین از نگاه اندیکاتوری نیز همچنان نشانی برای صعود وجود ندارد. برای تغییر روند و تکمیل سناریوی برگشت روند از محدودی فعلی باید اندیکاتور RSI بتواند خط روند خودش را رو به بالا بشکند و همچنین ما افزایش حجم رو شاهد باشیم. در غیر این صورت دیدگاه ما همچنان نزولی تا محدوده 16 و 14 هزار دلار خواهد بود.


برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب