اپل و سانسور اطلاعات کوید 19

آیا شرکت اپل به سانسور اطلاعات مرتبط با کوید 19می پردازد؟

LBRY (یکی از شرکت های فعال در حوزه ارز دیجیتال)، که به فعالیت های مرتبط با اشتراک گذاری فایل ها و نقل و انتقالات مالی بر بستر بلاکچین می پردازد، ادعا می کند که اپل او را مجبور به سانسور برخی موارد در طول COVID-19 کرده است.

با ابراز تاسف ایلان ماسک، از پیچیدگی تبلیغات توییتر شرکت اپل، شرکت ارز دیجیتال LBRY هم به شرح برخی مسائل و مشکلات خود با این شرکت پرداخت. این شرکت ادعا می کند که به اجبار اپل، ناچار به سانسور اطلاعاتی در طی بحران کوید 19 (COVID-19) شده است.

LBRY طی پستی که در رابطه با اپل و سانسور اطلاعات کوید 19 در 28 نوامبر منتشر نموده است، بیان کرده بود که مجبور به سانسور اطلاعاتی در رابطه با کووید 19، به ویژه واکسن ها و منشا انسانی ویروس شده است. همچنین ادعا کرده که ناچارا لیستی با بیش از 20 اصطلاح تهیه نموده تا در دستگاه های اپل نتیجه ای نشان داده نشود، و در واقع به فیلتر سازی پرداخته است.

LBRY یک پلت فرم غیرمتمرکز اشتراک گذاری محتوا است، که امکان مدیریت محتواها را برای هنرمندان، فیلمسازان، نویسندگان و سایر سازندگان محتوا فراهم می نماید. بنابراین اگر شرایط اپل را انجام نمی دادند، برنامه هایش را غیر مجاز معرفی می کردند.

این شرکت بلاک چین در پاسخ به پست ایلان ماسک، اعلام کرده که شرکت اپل به دلیل نگرانی در مورد محتوای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات خود در توییتر را متوقف نموده است. همچنین بیان کرده که شرکت اپل ممکن است محصولات کاربردی و با کیفیت ارائه نماید اما اخیرا با آزادی بیان و آشکار سازی مخالفت کرده است.

جالب است بدانید هنگامی که برخی از کاربران LBRY، تصاویر پپه قورباغه را به اشتراک گذاشته اند، اپل آن ها را سانسور کرده است. پپه قورباغه یک میم اینترنتی از یک قورباغه انسان نمای سبز رنگ است که در سال 2005 منشأ گرفته و در گروه های معترض در هنگ کنگ مورد استقبال قرار گرفته است.

کوین تلگراف برای بررسی موضوع اپل و سانسور اطلاعات کوید 19 با این شرکت تماس گرفت اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرده است. 

متن اصلی خبر: LBRY alleges Apple forced it to censor certain terms during COVID-19

 

اخبار مرتبط:

برای افزودن نظر وارد شوید . . .
ورود ثبت نام

فهرست مطالب