برنامه ورود فیسبوک به متاورس در حال پیشرفت است. فیسبوک یکی از دنبال کنندگان جدی متاورس است. این شبکه اجتماعی به تازگی قراردادی را با بانک منطقه ای متا فایننشال گروپ در آمریکا منعقد کرده. ورود این شبکه اجتماعی به دنیای متاورس یکی از خبرساز ترین اخبار دنیای امروز بود. با اینکه این خبر بسیار سریع پخش شد اما مسرت بخش نبود. یکی از علل نگران کننده این بود که متاورس فیسبوک متمرکز است و ممکن است برای غیرمتمرکز بودن متاورس مشکل ایجاد کند.

فیسبوک مدت زیادی است که خواهان حضور در متاورس است اما به تازگی برنامه های آن برای نهایی شده و آماده بهره برداری است. یکی از ریسک های بزرگی که این شرکت پذیرفته است، تغییر نام از فیسبوک به متاست. این تغییر نام آغازگر بحث های اجتماعی و مالی بسیاری بود. بعد از انتشار این اخبار توکن های MANA و SAND افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کردند و برخی از پروژه های متاورسی سرمایه های کلانی را جذب نمودند.

یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود ورود فیسبوک به متاورس برای طرفداران بازار ارز دیجیتال نامطلوب باشد، عدم توجه به حریم خصوصی است. این شرکت و بسیاری دیگر از غول های بزرگ فعال در حوزه های مرتبط رسوایی هایی با موضوع افشای اطلاعات شخصی افراد داشته اند. این امر به صورت کامل مغایر با یکی از اصلی ترین اصول متاورس یعنی حفظ حریم خصوصی است.

 فیسبوک اطلاعات دقیقی از نسخه متا خود در اختیار افراد قرار نداده است . ظاهرا سیاستهای این شرکت طوری ایجاب میکند که فقط به انتشار یک ویدیو کوتاه از آواتار متاورسی مارک زاکربرگ بسنده است. متاورس و فیسبوک موضوعات جذابی هستند که در کنار نگرانی های مرتبط با متمرکز بودن متاورس ای شبکه اجتماعی ، در آینده میتوانند همکاری جالبی داشته باشند.